MedSpace


Zastosowanie  wypełniacza pozwala na korektę kształtu bez operacji lub  poprawienie efektów po operacji nosa.

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi poprawy kształtu nosa m.inn.                     

  • wypełnienie delikatnych zagłębień na nosie spowodowanych urazami
  • kamuflaż niedużych „garbków" nosa
  • wysmuklenie grzbietu nosa
  • podniesienie koniuszka i zapobieganie jego opadaniu
  • optyczne zmniejszenie koniuszka nosa
  • poprawa symetrii nosa
  • delikatne wydłużenie nosa od strony brwi lub na koniuszku.

Starszym pacjentom możemy zaproponować delikatny „lifting nosa". Z powodu zaniku tkanki kostnej i chrzęstnej, w miarę upływającego czasu nos zmienia swój kształt. Widać to szczególnie z profilu- następuje optyczne wydłużenie grzbietu i opadanie koniuszka. Możemy temu zaradzić za pomocą botoxu i kwasu hialuronowego lub polimlekowego. Która metoda zostanie zastosowana zależy od wyjściowego stanu i jest ostatecznie określana w czasie konsultacji.

Równie dobrze możemy modelować dół twarzy. U niektórych osób proporcje twarzy zaburza zbyt mała bródka, dodatkowo powodując efekt podwójnego podbródka, opadanie owalu lub powstawanie zmarszczek marionetki. Umiejętne wyprofilowanie tej części twarzy zmienia  subtelnie proporcje i przywraca zaburzoną harmonię.

Zabiegi modelujące twarzy wymagają zaawansowanych technik, ale efekt jest o wiele bardziej spektakularny niż wypełnianie zmarszczek. Dotyczą one zarówno osób starszych jak i młodszych, a kompleksy wynikające z małych problemów estetycznych mogą być zlikwidowane w szybki i komfortowy sposób. 

Innym atutem jest możliwość stopniowego dopracowania ostatecznego rezultatu - wtedy łatwiej przyzwyczaić się do zmiany. Często nie są potrzebne bolesne operacje i długa rekonwalescencja.  
Do zabiegów tych stosujemy preparaty szczególne - bezpieczne, przebadane, nie powodujące obrzęków, o długim czasie utrzymywania, najchętniej z gamy Restylane lub Teosyal.

Efekty utrzymują się najczęściej 12-16 miesięcy i zależą od użytego preparatu.