MedSpace


Co to jest kolagen?

Atelokolagen LINERASE to bezpieczny, pozbawiony alergizujących telopeptydów kolagen typu I. Dzięki swojej bioaktywności zwiększa liczbę fibroblastów, które odpowiadają za produkcję własnego kolagenu typu III. Przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, przywrócenia sprężystości i gęstości, wygładzenia drobnych zmarszczek, redukcji rozstępów i blizn zanikowych.

Komu polecamy zabieg LINERASE?

LINERASE można stosować profilaktycznie już od 25 r. ż. lub leczniczo dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry. Według przeprowadzonych badań, przywraca skórze prawidłową strukturę w 98%, a zwiększa elastyczność i gęstość skóry w 95%.

W jakich okolicach stosujemy LINERASE?

Delikatność produktu pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej części twarzy i ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, powierzchni rąk. Jest jednym z nielicznych skutecznych zabiegów stosowanych do terapii wiotkości w okolicach ramion, brzucha, kolan oraz przebudowy rozstępów i blizn zanikowych.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem wybrana okolica jest znieczulana, po czym wykonujemy serię drobnych nakłuć, podobnych do mezoterapii rozprowadzając preparat w skórze. Jedna ampułka wystarcza do terapii równocześnie twarzy, szyi i dekoltu bądź rąk. Po zabiegu w miejscu podania może pojawić się przejściowe zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie lub tkliwość. Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Czy zabieg LINERASE jest bezpieczny?

Tak, jest zarejestrowany jako wyrób medyczny, do podawania śródskórnego.

Nie wywołuje reakcji alergicznych ani innych skutków ubocznych.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od początkowego stanu skóry.

Odstępy pomiędzy zabiegami to 2-3 tygodnie.

Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach- obserwujemy wzrost elastyczności, gęstości i blasku skóry. Efekt odbudowy skóry i młodszego wyglądu utrzymuje się od12 do 18 miesięcy.

Czy można go łączyć z innymi zabiegami?

Nie łączymy zabiegu z innymi w trakcie tej samej sesji, najlepiej zachować odstęp ok. 14 dni.

Przed i po