Twój problem Skóra przesuszona

Skóra przesuszona

Z problemem przesuszonej skóry mamy najczęściej do czynienia po lecie, kiedy nie była wystarczająco chroniona i nawilżana. Dotyczy skóry suchej, która zamiast pielęgnacji odżywczej, jest tylko nawilżana.

Często jednak pojawiają się pacjentki ze skórą tłustą, które pracują w pomieszczeniach klimatyzowanych - trzeba pamiętać, że skóra tłusta może być również odwodniona. Taka skóra reaguje jeszcze większym przetłuszczaniem.

Objawy przesuszenia obserwujemy u kobiet korzystających regularnie z solarium - na skórze pojawia się siateczka drobnych zmarszczek pomimo młodego wieku.

Również w zimie obserwujemy szybkie przesuszanie - skóra wtedy swędzi, piecze, czerwieni się. Dlatego pielęgnacja takiej skóry nie powinna naruszać jej bariery naskórkowej - do oczyszczania nie stosujemy mydła, a tylko wodę micelarną lub łagodne nienatłuszczające żele. W kremach dla tej skóry szukamy NNKT - niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli kwasów omega - 3 i 6, konieczne są również czynniki nawilżające - mocznik, kwas hialuronowy, gliceryna. Ostrożnie stosujemy preparaty z retinolem i kwasami owocowymi - mogą dodatkowo podrażniać. Przywrócenie równowagi skórze jest podstawą pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, gdyż przez taką skórę woda odparowuje w przyspieszonym tempie, przez co szybko traci ona jędrność i sprężystość.

Dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej możemy szybko pomóc - odpowiednie peelingi i mezoterapia odbudowują naskórek i nawilżają. W trakcie mezoterapii wstrzykujemy kwas hialuronowy, którego 1 cząsteczka wiąże 1000 cząsteczek wody w skórze przeciwdziałając tworzeniu zmarszczek. Zastosowanie kwasu hialuronowego stabilizowanego w mezoterapii - zabiegi Vital Hydrobalans - umożliwia odtworzenie struktury skóry, zwłaszcza w okolicach najbardziej delikatnych - na powiekach, szyi, dekolcie.Skóra przesuszona to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku