Twój problem Przebarwienia

Przebarwienia

Na naszej skórze pod wpływem słońca pojawiają się różnego rodzaju zmiany barwnikowe. Zależą one od pracy melanocytów, komórek produkujących melaninę - ciemny barwnik skóry. Leżą na różnych poziomach - naskórek, skóra właściwa i mieszane skórno-naskórkowe.

Piegi - to uwarunkowane genetycznie, drobne plamki, leżą najczęściej w naskórku i można je rozjaśniać delikatnymi peelingami. Niestety, na krótko, ponieważ wracają po ekspozycji na słońce.

Nierównomierne plamki - efekt nadmiernego opalania bez odpowiedniej ochrony, świadczą o zwiększonej wrażliwości melanocytów na słońce. To fotouszkodzenie skóry dobrze reaguje na terapię IPL, która powinna być przeprowadzana w serii 5-7 zabiegów, w okresie jesienno-zimowym.

Melasma - ostuda, zmiany występujące u kobiet, układają się charakterystycznie pod nosem, na czole, pod oczami, najczęściej symetrycznie. Ich powstanie jest związane z zaburzeniami hormonalnymi lub stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Złogi melaniny umiejscowione są głęboko, dlatego peelingi powierzchowne nie powodują ich rozjaśnienia, a głębokie mogą nawet czasem zwiększać problem. Jedynym skutecznym sposobem powrotu do jasnej skóry jest Dermamelan, następca Cosmelanu. To peeling długotrwały ale nie głęboki - nie tylko usuwa złogi melaniny, także zapobiega tworzeniu nowych. Powinien być stosowany przez długi czas po podstawowej kuracji w celu zapobiegania nawrotom przebarwień.

Przebarwienia pozapalne - powstają w miejscach wyprysków trądzikowych, po uszkodzeniach skóry, są to zmiany mieszane skórno-naskórkowe, jeśli nie znikają po zwykłych peelingach trzeba sięgnąć po Dermamelan.

Leczenie przebarwień wymaga dużej cierpliwości od pacjenta i lekarza oraz ścisłego przestrzegania zaleceń pozabiegowych - konieczna fotoprotekcja powyżej 30SPF ! Dobór odpowiedniej metody zależy od rodzaju przebarwienia, na konsultacji lekarskiej.Przebarwienia to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku