Twój problem Utrata jędrności skóry

Utrata jędrności skóry

Utrata jędrności czyli wiotkość skóry jest zależna od rodzaju skóry. Szybciej występuje u osób z suchą, delikatną skórą, znacznie później u osób ze skórą grubą przetłuszczającą się. Jej przyczyną jest chronologiczne, czyli związane z wiekiem starzenie się skóry. Obserwujemy ścieczenie naskórka, zmniejszenie bariery hydrolipidowej, która odpowiada za zatrzymywanie wilgoci w skórze. Zmniejsza się wydzielanie sebum, co również wpływa na wysuszanie skóry. W skórze właściwej maleje ilość włókien kolagenowych i elastycznych, stanowiących rusztowanie dla komórek. Spada synteza kwasu hialuronowego - głównego rezerwuaru wody, glikozaminoglikanów. Komórki skóry - fibroblast przechodzą w stan spoczynku. Na skórze pojawia się sieć drobnych zmarszczek, pogłębiają bruzdy. W miejscach szczególnie delikatnych - powieki, szyja, dekolt obserwujemy narastanie wiotkości, żadne kremy nie są w stanie przywrócić napięcia.

Dzięki nowoczesnym odkryciom medycyny estetycznej możemy zatrzymać, a nawet odwrócić te procesy. Mamy do dyspozycji wiele rodzajów zabiegów - od peelingów silnie regenerujących typu Yellow Peel, Dermamelan, mezoterapii kwasem hialuronowym lub DNA, poprzez mezoterapię kwasem hialuronowym stabilizowanym. Ten zabieg polega na wprowadzeniu w skórę drobnej siateczki preparatu, która napina skórę i przywraca jej sprężystość. Kolejny zabieg to fotoodmładzanie IPL z radiofrekwencją, które także napina skórę.

Najskuteczniejszym aktualnie zabiegiem jest Sculptra - oparta na kwasie polimlekowym o silnym wpływie na produkcję kolagenu - po serii zabiegów obserwuje się pogrubienie skóry, zmniejszenie zmarszczek, wypłycenie bruzd, a nawet poprawę owalu twarzy. Efekt utrzymuje się długotrwale.Utrata jędrności skóry to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku