Twój problem Uszkodzenia posłoneczne skóry

Uszkodzenia posłoneczne skóry

Pomimo wielu prac naukowych i apeli dermatologów coraz częściej wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych, a nawet solarium.

Działanie słońca sumuje się z wewnątrzpochodnym starzeniem, w wyniku czego wspólne efekty pojawiają się szybciej, już u kobiet po 20 roku życia regularnie korzystających z solarium. Zjawisko to nazywamy fotoaging - jego istotą jest przewlekły stan zapalny doprowadzający do zmian degeneracyjno-wytwórczych. Objawy to głębokie zmarszczki i bruzdy, przesuszenie i nadmierne rogowacenie naskórka, przebarwienia, teleangiectasie, charakterystyczna elastora (stwardnienie skóry), rogowacenie słoneczne i łojotokowe oraz utrata elastyczności skóry. Pod wpływem promieni UV osłabia się obrona immunologiczna skóry, co może prowadzić do powstania zmian nowotworowych.

Nie wszystkie zmiany są odwracalne, ale części z nich możemy przeciwdziałać stosując tzw. fototerapię IPL - redukuje ona rumień, rozszerzone naczynia, przebarwienia, ujednolica koloryt, wzmacnia skórę oraz zwiększa jej elastyczność.

Pomocne mogą być peelingi - ich działanie złuszczające powoduje mobilizację głębszych warstw skóry, nasilenie procesów regeneracyjnych. Jako wspomaganie może być stosowana mezoterapia - uzupełnienie witamin i minerałów, aminokwasów i kwasu hialuronowego, co zwiększa odporność skóry na działanie wolnych rodników.

Każda skóra reaguje inaczej na słońce. Najbardziej narażone są jasne fototypy, czyli osoby trudno opalające się, reagujące zaczerwienieniem na pierwsze promienie słoneczne. Typowa Polka to właśnie kobieta z jasną cerą, piegami, która na wyjeździe do ciepłych krajów powinna stosować najwyższe faktory - 30-50 SPF oraz chronić się w cieniu parasola.Uszkodzenia posłoneczne skóry to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku