Twój problem Trądzik różowaty

Trądzik różowaty

To nie tylko problem estetyczny, to przewlekłe i postępujące schorzenie, przebiegające z okresami remisji i nawrotów. Trudne w leczeniu, bez spektakularnych efektów, dlatego duże znaczenie ma jego zdiagnozowanie we wczesnym etapie i szeroko zakrojona profilaktyka hamująca postęp choroby.

Objawy to nasilający się rumień, rozszerzone naczynka, stan zapalny prowadzący do powstawania grudek i obrzęku, przerostu gruczołów łojowych.

Leczenie obejmuje stosowanie antybiotyków, maści i peelingi w okresach wyciszenia, oparte głównie na retinolu. Dołączamy laseroterapię, szczególnie fototerapię aparatem IPL.

Dzięki tym zabiegom redukujemy rumień, zamykamy naczynka, wzmacniamy odporność skóry na czynniki zewnętrzne.

Do leczenia domowego stosujemy dermokosmetyki łagodzące i przeznaczone do skór naczyniowych i wrażliwych. Sprawdzone firmy to Avene, Uriage, Roche-Posay, Iwostin. Niezbędne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i unikanie dużych różnic temperatur, oraz innych czynników prowokujących wynikających z indywidualnych obserwacji zachowania skóry.Trądzik różowaty to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku