Twój problem Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy

To popularne schorzenie nie dotyczy obecnie tylko osób młodych, choruje na nie wiele kobiet po 30 roku życia. W okresie młodzieńczym pod wpływem androgenów następuje przerost i wzmożona produkcja sebum w gruczołach łojowych. Zaburzenia dotyczą składu sebum, proliferacji i różnicowania komórek naskórka, dołącza się stan zapalny i infekcja bakteriami Propionibacterium acnes. W wyniku tych procesów na skórze pojawiają się najpierw zaskórniki niezapalne zamknięte i otwarte, a następnie zapalne - grudki, krostki, nacieki zapalne. Zmiany lokalizują się głównie na twarzy, w mniejszym stopniu na tułowiu i klatce piersiowej. Czynniki nasilające trądzik to niewłaściwa dieta, dużo cukrów, ostrych przypraw, spożywanie alkoholu, stres.

Po zmianach trądzikowych, w wyniku nieprawidłowego gojenia pozostają liczne blizny i przebarwienia.

U osób starszych, po 30 występowanie trądziku jest zależne przede wszystkim od zaburzeń hormonalnych i stresu.

Leczenie trądziku jest trudne i wieloetapowe. Począwszy od prawidłowego oczyszczania skóry, leków specjalistycznych lub dermokosmetyków do skóry trądzikowej poprzez peelingi i laseroterapię.

Peelingi stosowane w gabinecie mają działanie wielokierunkowe: złuszczające, bakteriobójcze, regulujące produkcję łoju, zmniejszają blizny i przebarwienia.

Do tego celu stosujemy peeling migdałowy, pirogronowy, salicylowy, retinolowy, maskę tretinoinową.

Dzięki serii zabiegów powtarzanych co 2-3 tygodnie uzyskujemy normalizację wydzielania łoju, zmniejszenie ilości zaskórników, zmniejszenie blizn i rozjaśnienie przebarwień.

W naszym gabinecie dysponujemy również głowicą IPL działającą przeciwbakteryjnie na Propionibacterium acnes.Trądzik młodzieńczy to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku