Twój problem Cellulit

Cellulit

Popularnie zwany "pomarańczową skórką" to defekt estetyczny, który dotyka kobiety niezależnie od wagi. Jego powstaniu sprzyja zaburzenie mikrokrążenia krwi i limfy i pod skórą zaczynają się tworzyć nierówności składające się z tłuszczu, toksyn i wody. Jest to etap obrzękowy - skóra przy uciśnięciu jest opuchnięta, lśniąca, nierówna. Etap obrzękowy jest w pełni odwracalny, ale wymaga to zmiany trybu życia - więcej ćwiczeń aerobowych, dieta niskosodowa, dużo warzyw - błonnika, mało konserwantów. Dodatkowo zaleca się masaże wspomagające drenaż limfatyczny, endermologię, mezoterapię.

Kolejny etap to powiększanie się grudek tłuszczowych z równoczesnym osłabieniem tkanki łącznej tworzącej przegrody pomiędzy adypocytami. Za odkładanie się tkanki tłuszczowej odpowiedzialne są estrogeny, tak więc stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może nasilać ten problem. Z kolei szczególna budowa przegród łącznotkankowych podkreśla wizualny efekt tzw. efekt materaca. W tkance podskórnej na tym etapie toczy się proces zapalny, jest bolesna przy większym ucisku np. w trakcie zabiegu.

Następny, nieodwracalny etap cellulitu to etap stwardnieniowy, kiedy komórki tłuszczowe są poprzerastane twardą tkanką łączną, wytworzoną w trakcie procesu zapalnego. Grudki i nierówności są widoczne na pierwszy rzut oka, nie trzeba uścisnąć skóry.

Jak wynika z opisu tego schorzenia, im wcześniejsza terapia tym lepszych efektów możemy oczekiwać. Jednak na pełen sukces składa się leczenie, masaże i zmiana trybu życia. W ten sposób możemy utrzymać gładką skórę na długi czas.

Polecamy:

 • Mezoterapia - jeden z najskuteczniejszych zabiegów, polega na ostrzykiwaniu zmienionych miejsc koktajlem substancji aktywnych działających drenująco (nostrzyk, rutyna), poprawiających przemianę materii (kofeina, karnityna, wyciag z karczocha), ujędrniająco (związki krzemu) powoduje nie tylko wyrównanie powierzchni skóry, ale jej większe napięcie oraz sprężystość. Po serii ok. 7-10 zabiegów często zmniejsza się też obwód ud.

 • Masaże i endermologia - mogą służyć jako wspomaganie mezoterapii lub jak osobny zabieg. Wspomagając drenaż limfatyczny zapobiegają odkładaniu się toksyn, zwiększają sprężystość skóry.

 • Ultradźwięki - służą rozbijaniu tkanki tłuszczowej, zmniejszają obwód, nie wpływają na sprężystość skóry, zaleca się dołączenie masaży lub endermologii.

 • Terapia domowa - stosowana równocześnie z zabiegami i w celu przedłużenia efektów:

 • Dieta niskosodowa - ogranicza gromadzenie wody w organizmie.

 • Ograniczenie spożywania potraw słodkich - zmniejszenie odkładania się tkanki tłuszczowej. Zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw ze względu na błonnik i jego wpływ na prawidłowy pasaż jelitowy i zapobieganie gromadzeniu toksyn.

 • Spożywanie potraw świeżych, bez konserwantów.

 • Preparaty moczopędne (herbatki antycellulitowe) w celu zmniejszenia zatrzymywania wody

 • Utrzymywanie stałej wagi.

 • Dobranie odpowiedniej tabletki antykoncepcyjnej.

 • Ćwiczenia aerobowe - zwiększają spalanie tłuszczu, poprawiają krążenie krwi i limfy

 • Przeciwwskazane noszenie obcisłych ubrań oraz wysokich obcasów z powodu utrudniania krążenia zwrotnego krwi i limfy - nasila powstawanie obrzęków nóg.
 • Cellulit to problem, którego pozbędziesz się dzięki znakomitym zabiegom przeprowadzanym w prestiżowym Gabinecie Medycyny Estetycznej MedSpace. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi metodami leczenia i informacjami na ten temat:
NEWSLETTER zapisz wypisz  
Copyright © 2008 www.MedSpace.info.pl
Adres: MEDSPACE Gabinet Medycyny Estetycznej, ul. Kozielska 52, 44-100 Gliwice, 788 023 990, Dr n.med Aleksandra Czernecka-Micińska
  MedSpace na Facebooku