MedSpace

Zabieg  ten umożliwia likwidację kilku problemów skórnych równocześnie:
usuwa rumień, rozszerzone naczynka, płytkie zmiany pigmentacyjne jak piegi, plamy starcze oraz znacząco napina i wygładza skórę.

Dzięki temu uzyskujemy wyrównanie karnacji, jej rozjaśnienie oraz większą sprężystość skóry. Po serii ok. 5 zabiegów co 3 tygodnie każda okolica poddana terapii - twarz, ręce, szyja, dekolt-  jest wyraźnie odmłodzona i zregenerowana.

Zabieg jest komfortowy dla pacjenta, nie powoduje wyłączenia z normalnego trybu życia.
Dla jakich pacjentów jest wskazany ten zabieg?
Zabieg jest zalecany dla pacjentów z objawami fotoagingu czyli znacznego uszkodzenia skóry spowodowanego opalaniem, osób o kilku  występujących równocześnie problemach skórnych- naczynka, przebarwienia  oraz takich, które nie mogą poddać się innym zabiegom np. pilingom ze względu na napięty harmonogram zajęć.
Rewelacyjne efekty dotyczą zwłaszcza dekoltu, który jest często wystawiany na słońce bez kremu ochronnego.Zabieg trwa tylko 30 minut i można po nim wrócić do zwykłych zajęć.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
- Ciąża
- Opalenizna – min 1 miesiąc po opalaniu
- Leki światłouczulające ( ulotka leku)- retinoidy, tetracykliny
- Zioła- dziurawiec, nagietek, Deprim, Figura2- odstęp 2 tyg
- Bielactwo, łuszczyca, padaczka,
- Skłonność do powstawania keloidów
- choroby immunosupresyjne, cukrzyca
- okres 6  miesięcy od stosowania Roaccutanu, Izoteku
- stosowanie sterydów
Jak przygotować się do zabiegu?
W trakcie konsultacji lekarz wyklucza wszystkie przeciwwskazania oraz omawia przebieg zabiegu i zalecenia po laseroterapii. Należy podać wszystkie znane okoliczności mogące wpłynąć na efekt zabiegu. Aby uzyskać optymalny efekt nie można opalać się 4 tyg przed zabiegiem, nie pić alkoholu w dniu zabiegu, nie wykonywać pilingów 1 tydzień przed, kremy z retinolem odstawić na 2 tygodnie przed zabiegiem.
Jak wygląda zabieg?
Lekarz zaczyna od oceny skóry, oczyszczenia jej z makijażu, założenia osłon chroniących oczy pacjenta. Następnie nakłada przezroczysty żel i uwalnia wiązkę światła- następuje błysk. Po wykonaniu zabiegu na twarz można nałożyć cold pack aby zwiększyć komfort pacjenta.
Czy są jakieś objawy uboczne?
Po zabiegu skóra może być delikatnie zaróżowiona i bardziej wrażliwa. Bardzo rzadko mogą wystąpić zmiany pigmentacyjne- odbarwienia i przebarwienia  co może wynikać z nieuwzględnienia  czynników uwrażliwiających na działanie IPL lub szczególnej wrażliwości skóry. Szybkie zgłoszenie lekarzowi  niepokojących objawów umożliwia ich skuteczne leczenie.
Jakie są zalecenia po zabiegu?
Najważniejsza jest ochrona przeciwsłoneczna filtrami  SPF 30 oraz unikanie opalania przez przynajmniej 1 miesiąc po ostatnim zabiegu.
Aby podtrzymać rezultaty zabiegu lekarz zaleci odpowiednią pielęgnację dostosowaną do rodzaju skóry.