MedSpace

To najnowszy i najskuteczniejszy zabieg stymulujący wzrost elastyczności skóry, korygujący powstające z wiekiem zagłębienia - bruzdy, fałdy, zmarszczki. Umożliwia on delikatne powiększenie policzków, odtworzenie idealnego owalu twarzy.

Jego nazwa Sculptra pochodzi od rzeźby, a więc celem jest wyrzeźbienie młodszej, atrakcyjniejszej twarzy. Jest alternatywą do liftingu chirurgicznego, bez długiego okresu rekonwalescencji i gojenia ran. Największą jego zaletą jest bardzo naturalny efekt, który nie pojawia się z dnia na dzień, ale narasta w miarę powtarzania zabiegów. Widoczne odmłodzenie skóry i profilu twarzy o kilka lat! Długotrwała korekta - rezultaty zabiegu utrzymują się 2 lata!

Na świecie stosowany od 1999 roku, zastosowany u ponad 150.000 pacjentów, a więc dobrze przebadany i sprawdzony. W 2008 dopuszczony do stosowania w Polsce do celów medycyny estetycznej i zabiegów rekonstrukcyjnych.

Sculptra to zawiesina kwasu polimlekowego, który jest niealergizującą, biokompatybilną, biodegradowalną substancją stosowaną wcześniej rozpuszczalnych niciach chirurgicznych. Okolice przeznaczone do leczenia tym preparatem to twarz - fałdy nosowe, bruzdy w kącikach ust, zapadnięte policzki, głębokie zagłębienia pod oczami. Dzięki odpowiednim technikom iniekcji możemy stymulować napięcie i sprężystość skóry lub uzupełniać objętość i podnosić owal twarzy. U osób młodszych można wykonywać zabiegi profilaktycznie - w celu zapobiegania utracie elastyczności skóry - 1 zabieg/rok.

Sculptrą ostrzykujemy również ciało - zwiotczenia na brzuchu, dekolcie, ramionach, nad kolanami, blizny zanikowe. Po podaniu w miejsca, które tego najbardziej potrzebują, preparat stymuluje naturalną produkcję kolagenu, co powoduje pogrubienie i wygładzenie skóry.

Zabieg przeprowadza w swoim gabinecie tylko lekarz medycyny estetycznej, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania preparatu Sculptra. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i nie jest bolesny. Po zabiegu, jak po innych iniekcjach możliwe jest zaczerwienienie, obrzęk, bolesność, siniaczki, swędzenie w miejscu wkłucia - objawy te są przemijające i ustępują w ciągu 1-15 dni. Najważniejsze zalecenie po zabiegu- pacjent codziennie przez dwa tygodnie, kilka razy dziennie masuje miejsca leczone. Znikanie siniaczków przyspiesza maść z arniką.

Efekty niepożądane obejmują powstawanie niewielkich grudek, przeważnie niewidocznych, wyczuwalnych palcami, które mogą się pojawiać w czasie 6-12 miesięcy po zabiegu i niekiedy znikają samoistnie. Każde wątpliwości dotyczące przebiegu leczenia należy niezwłocznie zgłaszać prowadzącemu leczenie lekarzowi.

Przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża i okres karmienia, choroby autoimmunologiczne, niektóre stosowane leki. Należy poinformować lekarza o skłonności do opryszczki, alergiach i aktualnie stosowanych lekach, przebytych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, zwłaszcza o stałych implantach. Na 1-2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki przeciwzapalne, obniżające krzepliwość krwi np. aspirynę, paracetamol, ibuprofen. W zależności od wieku i potrzeb skóry ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych, z zaawansowanym procesem zmniejszania elastyczności skóry i objętości twarzy). Efekty narastają po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 4-6 tyg. Z powodu indywidualnej reakcji każdego pacjenta nie jest możliwe dokładne określenie ilości zabiegów, jakie trzeba będzie wykonać.

Aktualnie możliwe jest wykonanie pierwszego zabiegu dwoma ampułkami równocześnie- dzięki temu rezultaty pojawiają się szybciej . Kolejny zabieg uzupełniający wykonujemy wtedy po ok. 6 tygodniach.

Otrzymane rezultaty utrzymują się ok. 2 lata, najczęściej wykonuje się 1 zabieg podtrzymujący na rok. Efekty zabiegów z preparatem Sculptra dostępne są na stronie www.sculptra.com

Zobacz prezentację produktu:


Na poniższej animacji można zobaczyć zdjęcia pacjentów przed i po zabiegu z użyciem preparatu  Logo Sculptra