MedSpace

Co to jest Cosmelan?
Jest to kuracja przeznaczona do usuwania przebarwień pochodzenia hormonalnego - melasma, plamy po terapii hormonalnej. Jest najskuteczniejszą terapią rozjaśniającą- u 99% pacjentów intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Została zastosowana u wielu tysięcy pacjentów.
Jak działa?
Jest to połączenie retinolu z kwasami o działaniu rozjaśniającym, blokującym produkcję melaniny na wielu poziomach.
Jak przebiega terapia?
Leczenie wymaga współpracy ze strony pacjenta ponieważ duża jego część jest kontynuowana w domu. W gabinecie lekarz po wnikliwym wywiadzie i badaniu, oraz rozmowie z pacjentem wykonuje dokumentację zdjęciową. Następnie nakłada na przygotowaną skórę twarzy maskę tzn. Cosmelan1. Pacjent z maską na twarzy udaje się do domu. Zostaje poinstruowany co do dalszej terapii, następnego dnia zaczyna nakładać otrzymany preparat do domu – Cosmelan 2. Jest to krem niezbędny do uzyskania efektów leczenia i jego stosowanie musi być ściśle przestrzegane. W trakcie terapii pacjent na bieżąco jest konsultowany przez lekarza, powinien stosować fotoprotekcję.
Jak wygląda skóra w trakcie leczenia?
W trakcie pierwszych dwóch dni skóra jest zaczerwieniona, może być obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Aby zmniejszyć te objawy lekarz przepisze preparaty łagodzące. Na pierwsze dni zaleca się ograniczenie pracy i zadań reprezentacyjnych.
Jakie są efekty?
Oprócz redukcji przebarwień Cosmelan ma działanie regulujące wydzielanie sebum, zamyka pory. Rewelacyjne działanie rozjaśniające jest uzupełnione działaniem odbudowującym skórę - zmarszczki są wygładzone, owal twarzy poprawiony. Jest polecany jako silny zabieg odmładzający ponieważ kompleksowo redukuje objawy fotostarzenia skóry i daje efekt liftingujący.