MedSpace

MOJA LETNIA KOSMETYCZKA
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 06.2016

Jak to szybko zleciało! Jeszcze niedawno trzeba się było zabezpieczać przed mrozem, a za chwilę rozpoczynamy wakacje!!! Oznacza to rewolucję w naszej pielęgnacji i kosmetyczce.

Jak wiedzą moje pacjentki, kocham kosmetyki koreańskie i ich sposób pielęgnacji- jednakże przyszedł czas drobne zmiany- cięższy krem zamieniłam na lekką emulsję Holika Holika Black Snail, codziennie rano zamiast podkładu stosuję krem BB Lioele Super Gold Snail - kolor natural beige. Ma on SPF 50+, PA+++ i ładny jasnobeżowy kolor odpowiadający jasnej polskiej karnacji, myślę że będzie trochę za jasny na lato, ale wtedy można go zmienić na ciemniejszy lub zastosować filtr koloryzujący Avene 50+. W tym roku stawiam na lekkie filtry, nie pod względem mocy a konsystencji- filtry koreańskie np. Smart Solution 50+ It's Skin zachowują się jak krem nawilżający- znikają po chwili nie obciążając skóry!

Do demakijażu polecam skórom tłustym It's Skin Oil Brightening a suchym Krem do mycia ze ślimakiem Prestige. Ja stosuję teraz olejek (nie natłuszcza ale matuje skórę) lub obydwa naraz, skóra jest czysta, delikatnie nawilżona. Po oczyszczeniu obowiązkowo serum z wit C- np. It's skin Power C lub polska nowość LIQ C- przebój w internecie! W ten sposób zapobiegamy uszkodzeniom posłonecznym skóry.

W lecie najwięcej problemów przysparza skóra tłusta, która ciągle błyszczy. Proponuję na noc zastosować bardzo delikatne złuszczanie, np. Krem z kwasem migdałowym 5 lub 10% Pharmaceris lub Skinoren. Nie musimy tego stosować codziennie, ale np. 2-3 razy w tygodniu dostosowując do potrzeb skóry. Oczywiście wtedy filtr jest niezbędny!

Aby zapobiegać przesuszeniu skóry wystawionej na działanie słońca, wiatru i wody polecam na noc Sleeping Mask Super Aqua Missha i maski w płatkach. Stosowane kilka razy w tygodniu przywracają równowagę wodną skórze, zwiększają jej odporność, zmniejszają pory i wygładzają.

W lecie im mniej kosmetyków tym wygodniej dlatego warto wybierać kremy BB lub CC z 30SPF -połączone z serum zapewniają nam całodniową pielęgnację! Jednak podczas weekendowych lub dłuższych wyjazdów stosujmy filtry 50+ nie tylko na twarz ale i na odsłonięte części ciała. Wtedy możemy sięgnąć po filtry mineralne- cięższe ale mające szersze spektrum działania i pozwalające na dłuższą ekspozycję. Warto jednak pamiętać, że należy je dosmarowywać co 3-4 godziny i po każdym wyjściu z wody.

Przed latem polecam zabiegi botoxem nie tylko na twarz, aby zapobiegać zmarszczkom ale i na miejsca o zwiększonej potliwości. Komfort jaki uzyskujemy po zabiegu sprawia, że pacjenci, którzy raz spróbowali bardzo chętnie powtarzają ten zabieg.

Życzę wspaniałych wakacji !!!

Gabinet będzie nieczynny w dniach 26.06-07.07.2016