MedSpace

MONAKO 2016 - Najnowsze trendy!
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 05.2016

Monako to miejsce, które otwiera każdą wiosnę. Na międzynarodowym kongresie pojawiają się wszyscy najważniejsi wykładowcy, najnowsze technologie i tutaj dowiadujemy się, w jakim kierunku zmierza medycyna estetyczna. Kilka dni, kilkadziesiąt wykładów, mnóstwo firm i 10 tyś lekarzy! Myliłby się jednak ten, kto myśli, że na pierwszym miejscu są technologie.

Z wszystkich wykładów wynika jasno - najważniejsi są ludzie! Lekarz i pacjent! To komunikacja i zrozumienie jest podstawą dobrego doboru zabiegu. Niektórzy pacjenci chcą radykalnej zmiany, inni subtelnej, niektórzy chcą „zatrzymać czas", kolejni działać profilaktycznie. Każdy ma inną percepcję i zwraca uwagę na inne szczegóły. A to one mają ogromne znaczenie!

W tej chwili w medycynie estetycznej mniej znaczy więcej ! Stawiamy na naturalność i subtelne, stopniowe zmiany. Jak pokazują badania- większość pacjentów nie chce, żeby ktoś wiedział, że mieli wykonany zabieg. Pacjent ma czuć się lepiej i wyglądać lepiej bez cienia sztuczności!

Kolejny ważny trend - komfort i szybki czas rekonwalescencji po zabiegu. Większość zabiegów na konferencji była wykonywana kaniulą, co oznacza znacznie więcej komfortu w czasie zabiegu oraz zdecydowanie mniej siniaczków. Koniec z długimi, żmudnymi i bolesnymi technikami! Hasło „Chcesz być piękna to cierp?" Nie w naszym gabinecie!

Omawiano też nową rolę lekarza medycyny estetycznej.W najnowszych trendach wykonawcę zabiegu zastępujemy przewodnikiem, partnerem w dziedzinie estetyki. Lekarz w rozmowie z pacjentem ustala cele terapii oraz proponuje drogi osiągnięcia wymarzonego efektu.

Oczywiście na kongresie nie zabrakło też ciekawych wynalazków- włosy z włókna biokompatybilnego do uzupełnienia ubytków, robot do przeszczepiania włosów oraz coraz szybciej rosnąca gama kosmetyków opartych na kwasie hialuronowym. 

W ramach propagowania naturalności w naszym gabinecie zabiegi przywracające nawilżenie i elastyczność skóry teraz w DUŻYCH promocyjnych opakowaniach!

Promocja w dniach 10-20 maja!

Restylane Skinbooster (2 ml) - tylko 1100 PLN
Teosyal Redensity I (3 ml) - tylko 1190 PLN