MedSpace

WALKA O WŁOS!
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 04.2016

Piękne włosy to dowód nie tylko dobrego zdrowia, prawidłowego odżywiania ale również potwierdzenie młodości i atrakcyjności. Niektórzy mają w darze od natury, niektórzy muszą walczyć codziennie, zapobiegać wypadaniu, wzmacniać je i chronić. Niestety, z wiekiem włos traci swoją sprężystość, staje się delikatny i trudniejszy do ułożenia.

Odpowiednia codzienna pielęgnacja to podstawa dobrej kondycji, ale w salonach fryzjerskich warto ją uzupełnić o zabiegi pogrubiające i wygładzające włosy polecane zwłaszcza po farbowaniu np. olaplex.

Gdy obserwujemy sezonowe osłabienie lub wypadanie włosów możemy sięgnąć po witaminy i minerały np. Gelacet forte w saszetkach (zawiera aminokwasy niezbędne do budowy włosa) lub preparaty ze skrzypem. Wypadanie może nastąpić po intensywnym odchudzaniu i świadczy wtedy o dużych niedoborach witamin i białek. Może być też wynikiem zaburzeń hormonalnych (niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników) lub przewlekłego stosowania niektórych leków. W takich sytuacjach niezbędna jest prawidłowa diagnoza i leczenie choroby podstawowej. W zaburzeniach hormonalnych stosujemy Alpicort E (dostępny tylko na receptę) lub preparaty z minoksydilem np. Piloxidil 2 i 5%.

Pamiętajmy, że problemy z włosami rzadko przechodzą same, najczęściej wymagają diagnostyki i leczenia dobranego do podstawowego problemu. W naszym gabinecie dysponujemy mezoterapią biomimetyczną, która działa regenerująco na mieszki włosowe i zapobiega wypadaniu. Peptydy biomimetyczne w koktajlu z aminokwasami, witaminami, minerałami i antyoksydantami wspomagają tworzenie nowych komórek włosowych, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, dzięki temu zwiększają gęstość i grubość włosów. Nawilżają i odżywiają skórę głowy. Taka mezoterapia jest idealna do wzmocnienia włosów oraz stanowi uzupełnienie właściwej diety i leczenia.

ZAPRASZAM!
W dniach 11.4-20.04.2016 bezpłatne konsultacje dotyczące kondycji włosów.