MedSpace

WIOSENNE TRENDY
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 02.2016

Żegnamy trendy makijażowe z 2015 roku i witamy nowe! Styliści w nowym roku stawiają na naturalność. Według opiniotwórczych portali urodowych odchodzą w przeszłość czasochłonne i przerysowane konturowanie twarzy, mocne podkłady, brązery i konturówki do ust. Te pomysły „a la Kardashian" dopasowane do występów przed kamerami nie nadawały się do normalnego życia - za ciężkie, pracochłonne, po kilku godzinach wysuszały skórę i niestety podkreślały zmarszczki. W poszukiwaniu nieskazitelnego wyglądu traciłyśmy indywidualność i naturalność.

Aktualnie podstawę idealnego wyglądu stanowi jasna, jedwabista, gładka skóra. Nowy makijaż często jest określany jako „dewy skin": cera powinna być przejrzysta, idealnie nawilżona i satynowa, zupełnie na luzie, jakby nie potrzebowała żadnej korekty. I faktycznie, nie potrzebuje! Zamiast ukrywać niedoskonałości pozbywamy się ich - przebarwienia rozjaśniamy, wypryski leczymy, zmarszczki usuwamy, całość silnie nawilżamy. To wszystko możliwe do wykonania w naszym gabinecie!

Na tak przygotowaną skórę nakładamy lekki podkład lub ten stary, zimowy mieszamy z kremem, aby był lżejszy na skórze. Zdecydowanie rezygnujemy z matowienia skóry, rysy podkreślamy delikatnymi rozświetlaczami.

Idealną alternatywą do ciężkich podkładów są kremy kremy BB lub CC - lepiej wtapiają się w skórę, nawilżają i nadają kolor. Polecam szczególnie te, które mają filtr przynajmniej 25 SPF. W poprzednim roku moje pacjentki najlepiej oceniały Nuxe Prodigieuse DD Cream 30 SPF, Chanel CC Cream 50 SPF i Bioderma Sensibio AR BB SPF 30. Ja również chętnie testuję koreańskie kremy BB - to one rozkręciły cały trend na kosmetyki BB, pod względem jakości są wyjątkowe, niedrogie, chociaż czasem trudno dobrać kolor. Ale warto próbować!

Tak jak wiosną pozbywamy się ciężkich ubrań, tak samo stawiamy na lekkość w pielęgnacji i makijażu. Nie rezygnujemy przy tym ze skuteczności. Zgodnie z zasadą 4 kroków - wykonujemy perfekcyjne oczyszczanie, nawilżanie, odżywianie i ochronę. Dobrze dobrana pielęgnacja i zabiegi gabinetowe zdejmą ze skóry zimową szarość i zastąpią ją wiosennym blaskiem!

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ W SOBOTY !
GABINET OTWARTY 20 LUTEGO i 12 MARCA.
Proszę o wcześniejsze umówienie tel. 788-023-990