MedSpace

LAYERING - Pielęgnacja warstwowa
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 01.2016

Z zazdrością przyglądamy się jasnej, jedwabistej skórze Azjatek. Wydaje się, że nie muszą nic robić, żeby tak wyglądać. Nic bardziej mylnego!

Czytając o ich nawykach pielęgnacyjnych poznajemy sposoby pielęgnacji, które burzą nasze zachodnie podejście. Wymagają trochę więcej czasu na początku, ale z dnia na dzień oglądamy piękniejszą skórę, co wynagradza nasz wysiłek. Opierają się na stopniowym, delikatnym przywracaniu skórze maksymalnego nawilżenia, połączonego z regeneracją i kojeniem podrażnień oraz skutecznej ochronie przed szkodliwymi czynnikami. Kilkuetapowa pielęgnacja jest szczególnie polecana w zimie, gdy nasza skóra wymaga dodatkowego nawilżenia i zabezpieczenia przed mrozem.

Zacznijmy od oczyszczania wieczornego:
  1. Olejek - delikatnym masażem usuwamy zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach.
  2. Pianka - najpierw spieniona w rękach, uzupełnia oczyszczanie nie zaburzając równowagi wodno-lipidowej naskórka, obydwa produkty są przyjemne i łagodne dla skóry.
  3. Dwa razy w tygodniu usuwamy zrogowaciały naskórek delikatnym peelingiem (bez ziarenek!) co umożliwi lepsze wchłanianie następnie stosowanych kosmetyków.
Przed nałożeniem kremu przywracamy skórze naturalne pH i nawilżamy tonikiem.
Teraz przechodzimy do akcji „odżywianie":
  1. Serum lub krem wodny - kosmetyk najbogatszy w antyoksydanty, witaminy i substancje aktywujące regenerację skóry i zapewniającej jej ochronę.
  2. Emulsja lub lotion w celu mocniejszego nawilżenia z dużą ilością substancji zatrzymujących wodę ( śluz ślimaka, gliceryna, kwas hialuronowy).
  3. Krem odżywczy w zimie i w lecie do skóry suchej, nawilżający w lecie - odbudowują barierę wodno-lipidową naskórka, co przeciwdziała utracie wody.
  4. Maska w płachcie lub na całą noc kilka razy w tygodniu- bardzo dobre są tzw „sleeping mask" silnie nawilżające i regenerujące zastępujące nocny krem.
  5. Krem pod oczy.

To naprawdę nie trwa tak długo!

Rankiem pielęgnacja jest szybsza - pianka myjąca+serum+krem BB w lecie (lub krem+ filtr słoneczny w zimie). Ochrona p-słoneczna nie powinna być mniejsza niż 30 SPF. W ciągu dnia można dodatkowo nawilżać skórę mgiełką, zwłaszcza w lecie. W przypadku skóry problematycznej mamy do dyspozycji całą gamę preparatów specjalistycznych- rozjaśniających, rozświetlających, zmniejszających przetłuszczanie. Co ważne, konsystencja i działanie tych kosmetyków są zawsze miłym zaskoczeniem! Najlepsze nowoczesne technologie zostały użyte do maksymalnego wykorzystania dobrodziejstw natury i nasza skóra to czuje!

Nie bez powodu moda na kosmetyki azjatyckie przeszła jak burza przez wiele krajów i zostały okrzyknięte „kosmetykami kultowymi"!

W Polsce jest dostępnych już wiele kosmetyków takich marek jak It'skin, Mizon, Missha, Holika Holika, Lioelle.

Chcesz wiedzieć więcej? - http://beautikon.com/blog


W styczniu 2016 PROMOCJA !
Rozpocznij przygotowania do wiosny- seria 3 mezoterapii Teosyal Redensity I
1500 PLN zamiast 1800 PLN (zabieg wykonywane 1 raz w miesiącu, promocja dotyczy serii rozpoczętej w styczniu) + peeling Glyko 50%.

Gabinet otwarty w sobotę 20 lutego.