MedSpace

Botoks: piękno, komfort i zdrowie!
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 05.2015

Słowo „botox" weszło na stałe do słownictwa kobiet dbających o swoja urodę. Nie bez powodu! Zabiegi toksyną botulinową gwarantują wysoką skuteczność i wspaniały efekt, nie do powtórzenia przez inne zabiegi. Dlatego ich popularność ciągle wzrasta, a pacjenci, którzy na początku mieli duże obawy, systematycznie korzystają z iniekcji w okolicy czoła czy kurzych łapek. Rezultat to wygładzenie zmarszczek, pogodna twarz a nierzadko - złagodzenie bólów głowy.

Czy to możliwe? Za część bólów głowy odpowiada nadmierne napięcie mięśni skroni, czoła, żwaczy. Niektórzy pacjenci skarżą się na „migrenę", inni mają zdiagnozowany bruksizm- czyli tak silne napięcie (zaciskanie) mięśni szczęki i skroni, które powoduje zgrzytanie zębami, niszczenie powierzchni żujących i przerost wymienionych mięśni. U kobiet utrwalone napięcie może prowadzić do nadmiernego uwydatnienia żuchwy, twarz staje się męska, „kwadratowa".

Precyzyjne podanie toksyny botulinowej w napięte mięśnie powoduje nie tylko ustąpienie bólów żuchwy, głowy, następuje również poprawa owalu twarzy. Zabieg ten jest najczęściej wykonywany ze wskazań leczniczych, a nie tylko estetycznych.

Inny zabieg toksyną botulinową łączący efekty medyczne i estetyczne to leczenie nadpotliwości.
Problem ten wynika najczęściej z nadaktywności gruczołów potowych, co jest uwarunkowane genetycznie. Potliwość może nasilać stres, alkohol, pikantne potrawy. Pomimo stosowania antyperspirantów osoby takie mają utrudnione kontakty zawodowe i towarzyskie. Jeżeli również Ciebie stresują mokre plamy na ubraniach, nie zwlekaj! Zabieg na okolice pach jest bezbolesny, a jego efekt trwa ponad 6 miesięcy. Zadowoleni pacjenci, którzy wypróbowali efektów wracają co roku na powtórzenie zabiegu!

Inne zaawansowane zabiegi, które można wykonać w naszym gabinecie to redukcja uśmiechu dziąsłowego, zmarszczki na nosie (bunny lines), zmarszczki palacza, zmarszczki dolnej powieki, pionowe pasy na szyi, Nefrerete lift (wyrównanie owalu twarzy), unieruchomienie brody, uniesienie brwi i koniuszka nosa. Dzięki dokładnie dobranym punktom iniekcji oraz dawkom możliwe są subtelne zmiany mimiki twarzy, które nadają jej młodszy, atrakcyjniejszy wygląd. Sposób leczenia dobierany jest indywidualnie, gdyż każdy z nas jest wyjątkowy a zabiegi mają tą wyjątkowość podkreślić!