MedSpace

BEZOPERACYJNE MODELOWANIE NOSA I BRODY
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 03.2015

Na konferencjach i w czasopismach naukowych medycyny estetycznej pojawiają się doniesienia o niechirurgicznych możliwościach poprawy kształtu nosa i podbródka, co w znaczący sposób wpływa na profil twarzy. Szczególnie dokładnie zostało to przedstawione na szkoleniu w Warszawie z Dr. Per Hedenem - chirurgiem plastykiem ze Szwecji. Szkolenie to było przygotowane tylko dla lekarzy z wieloletnim doświadczeniem i obejmowało wybraną, kilkuosobową grupę specjalistów medycyny estetycznej z Polski.

Zaprezentowano zaawansowane techniki użycia kwasu hialuronowego w szczególnie trudnych miejscach twarzy, m.in. dolina łez, ale najciekawsze i najnowsze były sposoby korekcji nosa. Dr Per Heden pokazał, jak zastosowanie wypełniacza umożliwia poprawienie efektów po operacji nosa oraz jak można uniknąć operacji stosując tylko kwas hialuronowy!

Co ciekawe, u niektórych pacjentów efekt korekcji utrzymywał się nawet 5 lat!

W naszym gabinecie już wcześniej wykonywałam zabiegi poprawy kształtu nosa m.inn.                    
  • wypełnienie delikatnych zagłębień na nosie spowodowanych urazami
  • kamuflaż niedużych „garbków” nosa
  • wysmuklenie grzbietu nosa
  • podniesienie koniuszka i zapobieganie jego opadaniu
  • optyczne zmniejszenie koniuszka nosa
  • poprawa symetrii nosa
  • delikatne wydłużenie nosa od strony brwi lub na koniuszku.

Starszym pacjentom możemy zaproponować delikatny „lifting nosa”. Z powodu zaniku tkanki kostnej i chrzęstnej, w miarę upływającego czasu nos zmienia swój kształt. Widać to szczególnie z profilu- następuje optyczne wydłużenie grzbietu i opadanie koniuszka. Możemy temu zaradzić za pomocą botoxu i kwasu hialuronowego lub polimlekowego.  

Równie dobrze możemy modelować dół twarzy. U niektórych osób proporcje twarzy zaburza zbyt mała bródka, dodatkowo powodując efekt podwójnego podbródka, opadanie owalu lub powstawanie zmarszczek marionetki. Umiejętne wyprofilowanie tej części twarzy zmienia  subtelnie proporcje i przywraca zaburzoną harmonię.
Zabiegi modelujące twarzy wymagają zaawansowanych technik, ale efekt jest o wiele bardziej spektakularny niż wypełnianie zmarszczek. Dotyczą one zarówno osób starszych jak i młodszych, a kompleksy wynikające z małych problemów estetycznych mogą być zlikwidowane w szybki i komfortowy sposób.  Innym atutem jest możliwość stopniowego dopracowania ostatecznego rezultatu - wtedy łatwiej przyzwyczaić się do zmiany. Często nie są potrzebne bolesne operacje i długa rekonwalescencja.  
Do zabiegów tych stosujemy preparaty szczególne - bezpieczne, przebadane, nie powodujące obrzęków, o długim czasie utrzymywania, najchętniej z gamy Restylane.