MedSpace

TWÓJ WYJĄTKOWY DZIEŃ
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 15.12.2014

Zdaniem najszczęśliwszych kobiet osiągnięcie równowagi między zdrowiem a urodą jest prostsze, niż się wydaje. Oto kilka sekretów dobrego samopoczucia, które znalazłam w materiałach firmy Galderma:
 1. Ćwiczenia. Zdrowie jest drugim, po udanym związku wyznacznikiem szczęścia kobiet. Kobiety, które dbają o kondycję, czują się piękniejsze i mają bardziej udane życie intymne.
 2. Rozsądna ilość makijażu zwiększa atrakcyjność, wiarygodność i postrzeganie kobiety - a kobiety umalowane są bardziej pewne siebie.
 3. Siedź prosto! Badania dowodzą, że prawidłowa postawa sprawia, że wyglądasz na wyższą, szczuplejszą, a co najważniejsze - prowadzi do większego poczucia pewności siebie.
 4. Pierwsze nuty w większości perfum mają przemówić do Ciebie - a nie do innych. Kobiety, które używają perfum czują się piękniejsze i pewniejsze w sytuacjach towarzyskich i biznesowych.
 5. Jedz pozytywnie. Naukowcy odkryli, że niektóre produkty spożywcze - szpinak, indyk, banany - wspomagają produkcje serotoniny pozytywnie wpływając na nastrój.
 6. W innym badaniu wykazano, że dzięki rytuałom czujemy się bardziej bezpiecznie, a zatem stwórz swój ulubiony zestaw (książka, spacer, małe przyjemności) i bądź szczęśliwa!
 7. Oddychaj. Osoby, które ćwiczą jakąkolwiek formę medytacji mają niższy poziom stresu, pozytywne nastawienie i silniejszą wolę życia.
 8. Zafunduj sobie masaż. Liczne badania potwierdzają, że masaż ogranicza hormony stresu i wzmacnia układ odpornościowy.
 9. Dla kobiet relacje międzyludzkie są najważniejszym wskaźnikiem szczęścia i pewności siebie. O swoich uczuciach mów osobom, które Cię otaczają, od razu poczujesz się lepiej.
 10. Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie uczucia szczęścia jest najprostszy uśmiech!
 11. Wyjdź na powietrze - kontakt z przyrodą zmniejsza ryzyko chorób psychicznych, takich jak depresja.