MedSpace

ZANIM NAŁOŻYSZ KREM...
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 01.2021

Po odkryciu pielęgnacji koreańskiej ze zdziwieniem zauważyłyśmy, z ilu kroków się składa i ile produktów można użyć pomiędzy oczyszczaniem a nałożeniem kremu. Z jednej strony jest to utrudnienie ale z drugiej podziw dla skóry Koreanek skłania do szukania tego „świętego Graala" kosmetycznego! Niesamowite nawilżenie, blask, promienistość to skutek wykorzystania badań cennych substancji, nieznanych konsystencji i traktowania skóry z troską i szacunkiem.

Dawniej, po oczyszczaniu mydłem stosowałyśmy tonik, aby przywrócić prawidłowe pH. Po myciu delikatnymi mleczkami nie zaburzającymi równowagi skóry możemy trochę zmodyfikować następne kroki.

Bardzo polecanym krokiem w wieczornej pielęgnacji jest złuszczanie naskórka. Usunięcie martwych wierzchnich komórek wraz z zanieczyszczeniami pozwala na odsłonięcie świeżej, zdrowej, lepiej nawilżonej części naskórka. Złuszczając skórę delikatnymi kwasami nie tylko redukujemy skutki fotostarzenia- przebarwienia, ujednolicamy karnację, wygładzamy i zmniejszamy pory. Równocześnie działamy przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i regulujemy produkcję sebum. Do wyboru mamy kosmetyki w różnych postaciach - płatki, toniki, jak i różne kwasy dostosowane do rodzaju cery. Kwasy AHA- glikolowy, mlekowy, migdałowy, cytrynowy- są wszechstronne a w małych stężeniach też nawilżają skórę. Kwas BHA- salicylowy, będąc substancją lipofilną, świetnie służy skórom tłustym i trądzikowym, przyspiesza usuwanie i gojenie zaskórników. Kwasy PHA (glukonolakton, kwas laktobionowy) to kwasy delikatne, z powodzeniem stosowane do skór wrażliwych, gdyż takie skóry też powinny być złuszczane. Dzięki temu będą lepiej wchłaniały kosmetyki z kolejnych etapów pielęgnacji.

Praktycznym sposobem złuszczania jest stosowanie płatków nasączonych roztworem kwasów i substancji wspomagających- antyoksydantów, witamin. Produkują je najczęściej firmy dermokosmetyczne- Dermaquest, Medik8, Dermomedica, Exuviance.

W miarę zwiększania świadomości klientów również inne firmy poszły tym śladem i obecnie na rynku mamy mnóstwo toników lub płynów złuszczających- począwszy od sławnego P 50 z Biologique Recherche, po produkty PIXI, Paula's Choice, A.Florence, Alkemie, COSRX, Dottore, Some By Mi, Lynia, Purito. Po znalezieniu odpowiedniego preparatu do naszej skóry wprowadzajmy go stopniowo do wieczornej pielęgnacji, na początek 2-3 razy w tygodniu, tak aby nie dopuścić do podrażnień. Skóra z dnia na dzień będzie coraz jaśniejsza, gładsza a po dłuższym użyciu zauważymy pogrubienie zdrowego naskórka i wzrost sprężystości.


Na tak przygotowaną skórę nakładamy esencję, emulsję lub hydrolat. Są to kolejne produkty wzbogacające pielęgnację o substancje leczące, kojące, przeciwutleniacze i witaminy.
Furorę w tych produktach robią probiotyki i prebiotyki, podobne do tych, które łykamy w kapsułkach. Filtraty z drożdży Galactomyces, Saccharomyces, Bifidobacterii, są bogate w witaminy i aminokwasy, naprawiają uszkodzenia posłoneczne, redukują stres oksydacyjny, przyspieszają gojenie stanów zapalnych, są polecane zarówno dla skór trądzikowych jak i nadwrażliwych, potrzebujących ukojenia. Znajdziemy je przede wszystkim w esencjach koreańskich- Purito, Benton, Missha,Secret Key, Neogen. Prekursorem w tej dziedzinie jest japońska firma SK-II.

Inną substancją o szczególnym działaniu kojącym, regenerującym dla wrażliwej skóry jest centella asiatica czyli wąkrotka azjatycka- jej działanie lecznicze obejmuje też wzmocnienie naczyń i redukcję obrzęków. Znajdziemy ją w tonerach COSRX, A'pieu, IT'S SKIN, Klairs,Purito.

Ogromnym przebojem w tej kategorii stał się toner Whamisy - Organic Flower Deep Rich- jedwabisty koncentrat z sfermentowanymi wyciągami wielu kwiatów, który unosi nawilżenie cery na niespotykany poziom, poprawia jej strukturę i dodaje blasku. Podobny efekt silnego nawilżenia daje toner IT'S Skin z kwasem hialuronowym- przydatny, zwłaszcza w lecie, pod krem BB. Z polskich kosmetyków wyjątkowo godny polecenia jest toner AlgoTonic Rich Sensum Mare z kwasem hialuronowym, wodą z lodowca i algami.

Kolejnym kosmetykiem, który może należeć do tego etapu pielęgnacji jest esencja ze śluzu ślimaka. Udowodnione badaniami działanie regeneracyjne, wygładzające, rozjaśniające skórę i zmniejszające blizny potrądzikowe. Jest skuteczna - w zimie dla skóry wrażliwej i suchej stanowi podstawę pod krem, a w lecie, osobom z tłustą skórą zastępuje krem. Zapewniając ogromny komfort nawilżenia ogranicza wydzielanie sebum, co jest szczególnie przydatne przy pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Moja ulubiona to emulsja Holika Holika i IT'S SKIN, a esencję mają inne firmy koreańskie- Missha, Skin 79, Benton.

Wprowadzenie tych dwóch kroków do pielęgnacji to kompletny game changer! Dzięki inspiracji koreańską pielęgnacją lepiej rozumiemy funkcjonowanie skóry, wdrożyłyśmy systematyczne złuszczanie oraz poznałyśmy wiele cennych substancji leczących naszą skórę. Koreańskie produkty podbiły nasze serca zaskakującymi konsystencjami, zapachami i skutecznością !

ZAPRASZAMY na kolejną PROMOCJĘ!
OD 25.01 - 10.02 REDUKCJA DOLINY ŁEZ- REDENSITY II - 800 PLN (zamiast 950 PLN).