MedSpace

CIENIE POD OCZAMI
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 09.2019

Okolica oka to miejsce, jak żadne inne, odzwierciedlające stan naszego zdrowia i samopoczucie, chwilową niedyspozycję np. po nieprzespanej nocy lub przepracowanie. Czasami już od najmłodszych lat u niektórych osób można zauważyć cienie pod oczami. Nadają one twarzy zmęczony, smutny wygląd.

Wyróżniamy kilka składowych, które określamy jako cienie pod oczami:

1.Hyperpigmentacja , zaczerwienienie - są zależne od genetyki lub chorób np. niedoczynność tarczycy, alergie (zwłaszcza na pyłki lub kosmetyki), stanu zapalnego czy nadmiernego pocierania tej okolicy.

2.Delikatna, cienka, jasna skóra spod której przeświecają naczynia i tkanki.

3.Zagłębienie pod oczami - obecne naturalnie lub spowodowane zbyt szybkim odchudzaniem.
Może również pojawiać się z wiekiem, co wynika z braku odpowiedniej poduszeczki tłuszczowej wspierającej dolną powiekę.

Aby zmniejszyć tę dolegliwość, po dokładnej ocenie lekarskiej okolicy oka, dobieramy terapię domową i gabinetową dostosowaną do potrzeb pacjentki.

W przypadku hiperpigmentacji polecamy kosmetyki wzbogacone w wit. C lub retinol. Należy je dobierać bardzo delikatnie, próbując czy nie podrażniają. Szeroki wybór jest w aptekach np. Roche Posay Redermic C eyes, a najnowsze odkrycie kosmetyczne to firma Ordinary - dostępna w Douglas lub na stronie www.cosibella.pl. Opracowała ona wiele serum rozjaśniających w bardzo przystępnych cenach. Oczywiście niezbędne jest stosowanie równocześnie mocnych filtrów słonecznych.

Jeżeli występuje zaczerwienienie alergiczne oprócz szukania przyczyny, sięgamy po kremy do cery szczególne wrażliwej firm Avene lub Uriage- bez zapachów, konserwantów, parabenów.

O ile okolicę oka z hiperpigmentacją możemy w gabinecie poddawać peelingom rozjaśniającym o tyle skórę cienką i prześwitującą leczymy mezoterapiami -koktajlami odżywczymi na bazie kwasu hialuronowego lub kolagenu (LINERASE) czy komórkami macierzystymi z własnej krwi(CGF) Z własnego osocza możemy otrzymywać żel z czynnikami wzrostu, którego rezultaty rozwijają się się przez 6-8 tygodni a trwają kilka miesięcy. Najnowsza mezoterapia RRS HA Eyes to połączenie antyoksydantów, flawonoidów, saponin, polifenoli, peptydów i mikroelementów z kwasem hialuronowym. Oprócz nawilżenia powiek poprawia mikrokrążenie, rozjaśnia. Bardzo polecany jest również Sunekos czyli połączenie kwasu hialuronowego z peptydami jako stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i innych białek macierzy.

Zabiegi regeneracyjne tej okolicy wymagają systematycznego powtarzania, co zapewnia długie utrzymywanie osiągniętego efektu. W celu wzmocnienia efektu polecam kremy z kofeiną np. Ordinary Serum z kofeiną i zieloną herbatą i stosowanie delikatnej bazy rozświetlającej.

Zagłębienie pod oczami wymaga najczęściej uzupełnienia objętości, co osiągamy za pomocą wypełnienia Teosyal Redensity II lub Restylane Skinbooster. Kwas hialuronowy zawarty w tych produktach jest stabilizowany, dzięki czemu działa ok. 6-10 miesięcy, w tym czasie poprawiając kondycję skóry i jej nawilżenie. W przypadkach znaczącego opadania policzka, co pogłębia cienie pod oczami, sięgamy po zabieg Sculptra lub Lifting Hybrydowy. Zabiegi te dzięki delikatnemu liftingowi twarzy zmniejszają rozciąganie dolnej powieki, całościowo poprawiają kształt policzka i modelują żuchwę.

Zapraszam serdecznie do gabinetu gdzie znajdą Państwo rozwiązania precyzyjnie dobrane do potrzeb skóry. Wachlarz ekskluzywnych zabiegów na okolicę oka jest bardzo szeroki i cały czas wzbogacamy go o nowe, obiecujące terapie.

WE WRZEŚNIU ZAPRASZAMY NA PROMOCJE:

SUNEKOS 200 - 650 PLN zamiast 800 PLN
SUNEKOS 200 SERIA 3 ZABIEGÓW- 1500 PLN zamiast 1950 PLN
CGF ONE - 590 PLN zamiast 690PLN
REDENSITY 1 3ML- ( TWARZ+SZYJA) - 800 PLN

GABINET CZYNNY W SOBOTĘ 21 WRZEŚNIA.