MedSpace

KOLAGEN ŹRÓDŁO MŁODOŚCI
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 08.2019

Gdybyśmy mogły zmienić jedną rzecz, żeby wyglądać młodziej, co byłoby najważniejsze? Świetlista twarz? Napięta i elastyczna skóra? Może uczucie nawilżenia? Całe szczęście te marzenia możemy zrealizować dzięki medycynie regeneracyjnej!

REGENERACJA - to wspomaganie odbudowy niezbędnych składników naszej skóry. Kolagen, elastyna, kwas hialuronowy- od ich obecności zależy sprężystość, elastyczność, gęstość i nawilżenie. Naturalnie w skórze najwięcej mamy kolagenu typu 1 stanowiącego podporę oraz kolagenu typu 3 odpowiadającego za nawilżenie i elastyczność. Co roku organizm traci 1% kolagenu całkowitego. Czy możemy coś zrobić by zatrzymać zdrowy wygląd i wspomagać odbudowę?

Przede wszystkim postawmy na profilaktykę. Polecamy zdrową dietę opartą o produkty bogate w białko oraz owoce z dużą ilością witaminy C niezbędnej do produkcji kolagenu. Dowiedziono również, że produkty bogate w inne antyoksydanty działają ochronnie na kolagen i opóźniają jego degradację w tkankach. Dołączmy więc do jadłospisu buraki, jagody, porzeczki, jeżyny, aronię czy żurawinę. Jak widać nie musimy szukać dalekich egzotycznych owoców.

Coraz większą uwagę również zwraca się na suplementację kolagenem rybim. Jako najbardziej podobny do ludzkiego jest świetnie przyswajany i zalecany w diecie sportowców, osób ze schorzeniami narządów ruchu, a jego dobroczynny wpływ odczuje nie tylko skóra ale również włosy i paznokcie.

Warto zwrócić też szczególną uwagę na pielęgnację skóry. Ochronnie działają kremy mineralne z wysokim filtrem UV oraz ograniczanie ekspozycji na słońce. Kondycję naszej skóry poprawią nasze zdrowe nawyki- regularna aktywność fizyczna, unikanie palenia i redukcja stresu.

Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów uzupełniających zbilansowaną dietę i zdrowy tryb życia. Do zwiększonej produkcji kolagenu przez komórki, potrzebne są czynniki wzrostu obecne w naszej krwi. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego CGF nie tylko dostarcza czynniki wzrostu ale również komórki macierzyste w najbardziej wymagające rejony naszej skóry. Ma to podwójne korzyści, z jednej strony przyspiesza regenerację tkanek a z drugiej zwiększa produkcję macierzy międzykomórkowej. Zabieg ten zalecamy wszystkim kobietom pragnącym rozświetlenia i odżywienia skóry.

Stymulująco na produkcję kolagenu, na zagęszczenie skóry i poprawienie jej napięcia będzie działać preparat LINERASE. Jest to atelokolagen typu 1 wbudowujący się w strukturę tkanek. Daje efekt wygladzenia skóry i redukcji zmarszczek. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny gdyż atelokolagen jest całkowicie biodegradowalny i kompatybilny z naszymi tkankami.

Dla kobiet po 40 r.ż. sprawdzi się także zabieg SCULPTRA. Kwas L-polimlekowy podawany jest głęboko w tkanki, gdzie produkcja kolagenu przebiega intensywnie. Pozwala to na podciągnięcie owalu twarzy na mocnych nowopowstałych włóknach. Po zabiegu możemy zaobserwować efekt liftujący.

Dzięki ciągłemu postępowi w medycynie estetycznej luksusowe zabiegi są coraz skuteczniejsze, co pomaga naszym pacjentkom w utrzymaniu pięknego, naturalnego wyglądu przez długie lata !!

ZAPRASZAMY NA PROMOCJĘ DO 31.08

LINERASE - 1000 PLN (zamiast 1200)
SCULPTRA - 1400 PLN (zamiast 1500)
CGF LIQUID - 900 PLN (zamiast 1100)

GABINET CZYNNY W SOBOTĘ 10 SIERPNIA