MedSpace

LŚNIENIE CZY DŁUGOTRWAŁA REGENERACJA?
Dr n.med. Aleksandra Czernecka-Micińska, 03.2019

Najnowszy, dwudziesty Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie odbył się w dniach 8-10 marca. Jak zwykle pokazał w jakim kierunku zmierza światowa medycyna estetyczna.

Na wykładach i pokazach dominowały: biorewitalizacja, biostymulacja, bioregeneracja i biorestrukturyzacja - wszystkie metody poprawy jakości skóry. W tej chwili piękna, czyli jasna, lśniąca, idealnie nawilżona, gładka i sprężysta skóra to coś, co nas wyróżnia z tłumu przepełnionych wypełniaczami i "zbotoksowanych" twarzy.

Co się kryje pod powyższymi nazwami?

Biorewitalizacja to popularna mezoterapia ale z użyciem wysokich stężeń nieusieciowanego kwasu hialuronowego o długich łańcuchach. Z kolei do biostymulacji kwas hialuronowy jest połączony z aminokwasami i polipeptydami. Terapie te polecamy dla skóry odwodnionej, z utratą sprężystości, bardzo dobre jako profilaktyka antiaging.
Biorestrukturyzacja to odbudowa rusztowania skóry, czyli włókien kolagenowych. Przy pomocy preparatów kolagenu (LINERASE) lub stymulatorów jego produkcji (SCULPTRA) przywracamy sprężystość i gęstość skórze dojrzałej. Zabiegi rekomendowane przy opadaniu owalu i wiotkości skóry twarzy i szyi.

Kolejna, opatentowana formuła stymulacji macierzy ECM czyli włókien elastyny i kolagenu (SUNEKOS) jest skierowana do pacjentek młodszych z nieznacznymi oznakami starzenia, elastozą słoneczną i pojedynczymi zmarszczkami dynamicznymi.

Czy możemy tylko wzmacniać macierz międzykomórkową jeżeli mamy do dypozycji terapie bezpośrednio wpływające na odnowę komórkową?

Zabiegi z użyciem czynników wzrostu i komórek macierzystych z własnej krwi (CGF ONE) uruchamiają naturalne mechanizmy naprawcze, stymulują wzrost komórek skóry. Przywracają prawidłowe funkcjonowanie zdrowej skóry, zmniejszają przebarwienia, dodają blasku.

Najnowszą odmianą tej metody jest HYDRACELL - równoczesne podanie w czasie zabiegu czynników wzrostu i kwasu hialuronowego, które działając synergistycznie poprawiają jakość macierzy i stymulują regenerację komórek.
Czy musisz wybierać między lśnieniem a długotrwałą regeneracją?

Wszystkie powyższe zabiegi można dobierać w zależności od potrzeb skóry, większość z nich łączyć aż do uzyskania wymarzonego efektu. Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru metody zapraszam na bezpłatne konsultacje do końca marca!

Wśród aktualnych trendów makijażowych jest moda na lśniącą, jakby wilgotną skórę. Trend ten dotarł do nas z Korei, jest określany w różny sposób m.inn. Glass skin czy efekt zwierciadła. Według mnie, nie jest możliwe jego osiągnięcie bez zabiegów i intensywnej pielęgnacji. Skomponowanie skutecznego zestawu kosmetyków jest dość trudne, dlatego chętnie pomogę w doborze produktów dopasowanych do potrzeb skóry.

Zapraszam do gabinetu!

Gabinet czynny w sobotę 6 kwietnia.

PROMOCJA do 15 kwietnia 2019:

HYDRACELL - 800 PLN (normalna cena 1000 PLN)
CGF LIQUID - 900 PLN (normalna cena 1100 PLN)
REDENSITY I - 500 PLN (normalna cena 600 PLN)